Od którego języka powinienem zacząć naukę chcąc projektować strony www?
Można zrobić szybką listę języków, które są konieczne, ponieważ są odpowiedzialne za wyświetlanie i wygląd. Są to z całą pewnością:
To od tych języków powinno się rozpocząć naukę i bez nich nic nie zrobisz. Każda strona webowa z nich korzysta pośrednio lu bezpośrednio.
HTML nie jest językiem programowania, a językiem znaczników, które definiują strukturę twojej treści. Składa się z serii elementów, które używasz do załączania lub opakowania różnych części treści, tak aby ukazywały się lub działały w określony sposób. Załączone znaczniki potrafią spowodować m. in. , że słowo lub obrazek mogą służyć jako hiperłącze, czcionka może być innych rozmiarów, pogrubiona itp.
Został wymyślony w 1990 przez niejakiego Tima Bernersa Lee. Skrót HTML po rozwinięciu z ang. Hypertext Markup Language co w tłumaczeniu oznacza- języki znaczników hipertekstowych. Został użyty do utworzenia elektronicznych dokumentów (zwanych stronami), które są wyświetlane w Word Wide Web (www.). Każda strona zawiera serie połączeń z innymi zwanymi hiperłączami. Każda strona, którą widzisz w Internecie jest napisana przy użyciu którejś z jego wersji
Kod HTML zapewnia właściwe formatowanie tekstu i obrazów, dlatego twoja przeglądarka może wyświetlać je w takiej postaci jaka była zamierzona. Bez niego przeglądarka nie wiedziałaby w jaki sposób wyświetlić tekst jako elementy, czy wczytać obrazy oraz pozostałe składowe. Wspiera także podstawową strukturę naszej strony, czyli kaskadowe arkusze stylów służące do zmiany wyglądu. Mówi się, że HTML to szkielet (struktura) naszej strony, a CSS to skóra (wygląd).
HTML5 to aktualizacja zrobiona z HTML4 do HTML (XHTML w innej wersji schematu liczb). Używa tych samych podstawowych działań co HTML4, ale dodaje nowe znaczniki oraz atrybuty, które pozwalają na lepszą znaczeniowość, a także do dynamicznych elementów, które są aktywowane przy użyciu języka JavaScript.
Nowe elementy:
Są także nowe typy wprowadzeń zawierające: tel, wyszukaj, url, email, date, miesiąc, tydzień, czas, czas lokalny, numer, zasięg i kolor.
CSS (Cascading Style Sheets) to kod, który używasz do tworzenia stylów do twojej strony. Jego podstawy doprowadzą cię prosto do tego, czego potrzebujesz na samym początku działań .
Uzyskasz odpowiedzi na takie pytania jak: Co należy zrobić, aby zmienić kolor tekstu na naszej stronie? Jak doprowadzić do tego, żeby elementy strony pokazywały w konkretnym miejscu na ekranie? Jak udekorować stronę przy pomocy tła, obrazów, czy kolorów? I wiele więcej.
W naszej firmie oferujemy je w pojedynczym pakiecie. 5 dni -pakiet CSS HTML
Po tym szkoleniu powinieneś móc stworzyć dowolną stronę bazującą na językach HTML CSS lub z wykorzystaniem WordPressa
Kolejne działanie bardziej zaawansowane wymagać będą od Ciebie sięgnięcia po języki programowania takie jak JavaScript w pierwszej kolejności.